Антимонопольні баталії за тендер на ремонт доріг Сумщини

20 березня колегія Антимонопольного комітету почала розгляд скарг на тендери по ремонтам доріг Сумщини на суму понад 68 мільйонів гривень. У чому причина скарг і як фірми-учасники тендерів, пов’язані із нардепом від Сумщини Ігорем Молотком і мером Одеси Геннадієм Трухановим.

Йдеться про поточні середні ремонти наступних ділянок доріг на півночі Сумської області:

С191712 Богданка — Ковтунове — /О191705/  (очікувана вартість 5 923 900 грн)

С191713 Чапліївка-Тиманівка-Бензики (очікувана вартість 18 682 000 грн)

О191704 Вороніж-Клишки (очікувана вартість 24 041 000 грн)

О191703 Кролевець-Московське-Клишки (очікувана вартість 3 966 000 грн)

О191705 Шостка — Чапліївка — Погорілівка – Реутинці (очікувана вартість 15 805 000 грн)

Поточний ремонт окремих ділянок цих доріг має бути завершений до 31 грудня 2021 року.

Замовником ремонтів виступає управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації, а учасниками в усіх п’яти випадках були три компанії: ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Торговий дім «Дінастія» та ТОВ «Бахмачгазбудсервіс».

Саме остання фірма оскаржує в Антимонопольному рішення тендерного комітету, яким відхилено її пропозиції. У чому ж причина відмови?  Управління інфраструктури Сумської ОДА відхилило пропозиції ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» через те, що їхні документи начебто були підписані не електронно-цифровим підписом, а електронно-цифровою печаткою. У своїй скарзі «Бахмачгазбудсервіс» просить Антимонопольний комітет скасувати рішення про відхилення своєї тендерної пропозиції через те, що насправді компанія підписала свою тендерну пропозицію відповідним цифровим підписом. Ба більше, у чотирьох з п’яти скарг «Бахмачгазбудсервіс» наголошує на тому, що інший учасник – «Автомагістраль-Південь» – порушив вимоги закону і не надав один з документів, що є обов’язковим. Йдеться про лист-згоду з проєктом договору та істотними умовами, що обов’язково включаються до договору.

Здавалося б, ну ведуть декілька фірм жорстоку конкурентну боротьбу за підряди на ремонти доріг на мільйони бюджетних гривень – ну що тут може бути цікавого? Але є одне але.

За даними сайту «Наші гроші», фірми «Автомагістраль-Південь» та «Торговий дім «Дінастія» утворили пару, заради якої місцеві замовники викидають конкурентів з тендерів. А у випадках, коли «Автомагістраль-Південь» перемагає в тендерах на ремонти доріг на Сумщині, у якості субпідрядника вона наймає саме «Дінастію». За даними «Наших грошей», лише у 2019 році «Дінастія» отримала від «Автомагістралі-Південь» 15,79 млн грн у якості субпідрядника.

Ігор Молоток та Андрій Комар

Засновниками «Торгового дому «Дінастія» є Андрій Комар (якому належить 80% фірми) та Олександр Єгорченко (20%). Андрій Комар – це бізнесмен із Шостки, якого із місцевим нардепом-мажоритарником Ігорем Молотком пов’язує ТОВ «ВАНТ» ЛТД» (трохи більше, ніж по три відсотки належить матерям Молотка і Комара, а решта через британську «Ескамакс Інвестментс Лімітед» – самому Андрієві Комару). А в минулому скликанні Верховної Ради Андрій Комар навіть був помічником Ігоря Молотка.

Ігор Молоток

Що стосується ТОВ «Автомагістраль-Південь», то це крупна компанія родом з Одеси. Її офіціальними засновниками, відповідно до реєстру юросіб, значаться мешканці Одеської області Валерій Коротков (61%) та Олег Наливанний (39%). У той же час у ЗМІ «Автомагістраль-Південь» відносять до орбіти інтересів мера Одеси Геннадія Труханова.

Генадій Труханов

Читайте также: Гречка подорожала на 50%, картошка — на 60%: АМКУ требует от ритейлеров данные о закупочных ценах на продукты
За останні чотири роки компанія «Автомагістраль-Південь» підписала договорів на ремонти доріг в Україні на майже 29,5 мільярдів гривень. Зараз на кону, нагадаємо, 68 мільйонів, які виділили на ремонти автошляхів Сумщини.

Поки остаточне рішення Антимонопольним комітетом не прийняте – розгляд всіх п’яти скарг колегія АМКУ відклала і запросила додаткові пояснення в управління інфраструктури Сумської ОДА по суті скарги. Саме засідання, на якому має бути прийняте рішення, чи порушили сумські чиновники закон «Про публічні закупівлі» відбудеться об 11:00 23 березня. Але, оскільки в країні введені карантинні заходи у зв’язку з епідемією COVID-19, засідання пройде в онлайн-режимі і його транслюватимуть на Фейсбук-сторінку Колегії.

по материалам:  https://antikor.com.ua