Антон Яценко «оседлал» занятную финансовую схему

Якось нардеп Яценко не зміг пригадати назву своєї докторської дисертації. Втім, судячи з останніх подій, це було щось на кшталт «Як впарити людям непотрібний сервіс, закріпити його у законодавстві і викачувати з українців мільйони».10 років тому пан Яценко заробляв через фірми-прокладки на тендерах, а тепер от схема з оцінкою нерухомості. Але принцип схожий:

Крок 1. Пропхати «потребу» в «сервісі» в закон.

Крок 2. Другий – створити фірму, яка по факту є звичайною прокладкою (бо єдиний «СЕРВІС», який вона надає, – то завантаження файлів).

Крок 3. Створити видимість конкуренції, тобто ще дві ідентичні фірми з такими ж цінами.

Готово! За цією схемою три пов’язані фірми (як між собою, так і з нардепом Яценком) заробили 23 млн. лише ЗА МІСЯЦЬ. Як працює схема і що це за 3 успішні фірми – дивіться в розслідуванні Лесі Іванової.

Цікаво, що одразу після виходу сюжету про цю схему від Яценка, в редакцію «Наших Грошей» зателефонував автор поправки (через яку ця схема стала можливою) – нардеп Максим Курячий. Автор закону пообіцяв виправити ситуацію.

maksym-kuryachyj

У податкове законодавство можуть внести нові правки для боротьби з маніпуляціями, які виникли внаслідок попередніх правок. Йдеться про законодавчі зміни в системи податкової оцінки та запуску Єдиної бази даних звітів з оцінки ФДМУ.

Про це після виходу в ефір розслідування «Націнка на Яценка», повідомив Bihus.info народний депутат від БПП Максим Курячий – автор правок до Податкового кодексу, які наприкінці минулого року запустили реформу.

Нагадаємо, в останньому випуску програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» ми розповіли про нову схему викачування фірмами-«прокладками» грошей з кишень громадян при оформленні оцінки та продажу нерухомості.

Нові правила податкової оцінки мали унеможливити заниження вартості майна при його продажі (впливає на податок). Для цього Фонд державного майна створив базу, в якій звіти оцінювачів порівнювались з ринковими цінами.

Однак виявилося, що між оцінювачами і Базою втулили сайти-посередники. Вони не надають жодних послуг, а просто передають звіти до фонду. Однак вимагають від оцінювачів та нотаріусів сплачувати за кожен переданий звіт півтисячі гривень. Окрім того всі три майданчики виявилися технічно пов’язані між собою, а юридично – із народним депутатом Антоном Яценком.

shema

«Журналісти проаналізували роботу ФДМУ та виявили вузьке місце нового закону – це дуже правильно. Але цим вузьким місцем справді можуть скористатися не добропорядні учасники ринку. У зв’язку з цим я прийняв рішення й готую пропозиції до зміни закону, які в подальшому унеможливлять будь-які маніпуляції на цю тему і взагалі на ринку. Найближчим часом зареєструю законопроект».

Конкретніше роз’яснити, які саме механізми планують застосувати, нардеп поки не захотів: «Задам інтригу. Але сьогодні ми працюємо над обробленням пропозицій щодо запровадження інституту середньо ринкової вартості об’єктів нерухомого майна».

Під час подготовки розслідування Курячий не зміг прокоментувати зловживання, викликані його правками, зазначивши, що він юрист і не знає технічну сторону питання.

По материалам:   http://n-v.com.ua