«Балтикус Трейд»: злочинне минуле допомогло уникнути санкцій?

Касаційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу Міністерства економічного розвитку та торгівлі стосовно продовження терміну дії спеціальної санкції для ТОВ «Балтикус Трейд». Про це свідчить постанова суду від 19 вересня.Термін дії санкції у вигляду тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності сплинув 14 грудня 2016 року, встановив суд, а Мінекономрозвитку звернулося із запитом до ДФС України щодо доцільності продовження її дії лише 26 грудня 2016 року (хоча мали це зробити за 40 днів до закінчення дії спецсанкції). Відповідь у МЕРТ отримали 23 січня 2017 року, а з позовом про подовження дії санкції звернулись до суду лише 12 червня 2017 року.

Зі свого боку у МЕРТ наполягали, що не пропустили жодних термінів, адже у Наказі про застосування санкції одним із пунктів передбачене введення її в дію у 40-денний строк з дня набрання чинності наказу. Таким чином, відлік дії санкції, на думку МЕРТ’у, стартував лише 24 жовтня 2016 року, а мав закінчитись – 1 лютого 2017 року.

На це суди заперечили, що стаття 37 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» чітко визначає, що санкція діє не більше трьох місяців саме з дати винесення рішення, а не з іншої дати, визначеної наказом МЕРТ.

Крім того, відмітив Касаційний суд, аргументація МЕРТ не спростовує факту запізнілого звернення до суду з позовом про подовження дії санкції, а саме з пропущенням терміну дії останньої.

Постанова набрала законної сили, є остаточною і МЕРТ уже не зможе оскаржити висновки суду.

Із судового реєстру відомо, що ТОВ «Балтикус Трейд» фігурує у кількох кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків. У прокуратурі Києва підозрюють, що у 2016 році службові особи компанії незаконно формували податковий кредит з податку на додану вартість через купівлю сільськогосподарської продукції у підприємств з ознаками «транзитності» та «фіктивності» (ТОВ «Роксан інвест», ТОВ «Генезіс ЛТД»). Фактичний розмір податків, які не надійшли до бюджету, встановлюється.

У матеріалах справи згадується, що посадовці «Балтикус Трейд» пов’язані із ТОВ «Індастрік Трейд» – і з використанням останнього підприємства у 2016 році ухилились від сплати податків до бюджету на 6,77 млн грн.

За даними «Наших грошей», у 2015-2016 роках «Балтикус Трейд» експортував сої, пшениці, кукурудзи та рапсу на 91,05 млн грн. Основними одержувачами продукції виступили нині припинені «Lanemor Marketing LLP» (51,79 млн грн) та «Sherfield Invest LLP» (31,12 млн грн).

У 2016 році «Lanemor Marketing LLP» також отримувало кукурудзу від київського ТОВ «Гранум Інвест». У часи Януковича згаданого зернотрейдера пов’язували із оточенням тодішнього міністра АПК  Миколою Присяжнюком, а уже при Порошенку у складі засновників фірми з’явився офшор  «Frankiro Holdings Limited» – один з найбільших акціонерів металотрейдерської компанії «УГМК» з групи донецького губернатора Сергія Тарути. Сьогодні «Гранум Інвест» зареєстроване на Олега Тихоновича.

Також «Lanemor Marketing LLP» за документами приймала продукцію від компаній ТОВ «Інтрейд-Стат», ТОВ «Вотекст Інвест» та ТОВ «Скай Інтел». Усі вони, разом з «Балтикус Трейд» також фігурують у кримінальному провадженні №42017101100000055 щодо тендерних махінацій в «Укртрансгазі» (детальніше у матеріалі “Кормова база СБУ. «Укртрансгаз»”).

По материалам:   http://nashigroshi.org