Дмитро Колесник та агрохолдинг ТАКО: махінації та уникнення відповідальності

Про це повідомив головний редактор FinMaidan Руслан Чорний в ході круглого столу «Фінансові афери в агросекторі: чим ризикує інвестор», повідомляють УН.У круглому столі взяли участь директор департаменту середніх корпоративних клієнтів Укрсоцбанку Андрій Путивськ, заступник голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Костянтин Школяренко, генеральний директор компанії ОТП «Лізинг» Андрій Павлушин, старший юрист компанії Sayenko Kharenko Андрій Заблоцький і генеральний директор компанії Сервіс Агрохолдинг Віктор Колесник .

За даними Чорного, загальний борг «Мрії» склав більше 1,2 млрд. лол., «ТАКО» заборгував 60 млн дол, «Амарант» — на третьому місці з боргом у 50 млн дол.

Учасники круглого столу відзначають, що з усієї трійці найбільш агресивну позицію по відношенню до кредиторів зайняв агрохолдинг «ТАКО» (серед кредиторів компанії такі фінустанови, як Укрсоцбанк, ПУМБ, КредіАгріколь, Райффайзен Банк Аваль).

Зокрема, 7 березня в Житомирській області близько 300 озброєних бойовиків намагалися силою вивезти 49 тис. тонн кукурудзи, заарештованих за рішенням суду на користь банку ПУМБ, чий кредит у розмірі 17 млн дол. «ТАКО» перестав обслуговувати ще минулого року. В результаті сутички загинув один співробітник охоронної компанії, ще 15 отримали поранення. Представники «ТАКО» заявили про непричетність до трагічних подій. Однак, за даними юристів фінустанови, власником зерна є саме агрохолдинг: заднім числом кукурудзу оформили на родинні структури — «Стивідорну компанію «Херсонський морський термінал» і фірму «Деас Трейд».

За даними учасників заходу, відсутність належної реакції на дії «ТАКО» з боку влади загрожує згортанням кредитних програм в агросекторі, зменшенням активності лізингових компаній. Зокрема, Віктор Колесник, гендиректор групи компаній «Сервіс Агрохолдніг», яка також має претензії до «ТАКО», відзначив, що інвестори змушені переглянути роботу з клієнтами, зокрема, скорочувати розміри кредитування.

«Будемо боротися в усіх судових інстанціях, щоб повернути гроші. Але в цілому ситуація на ринку в 2015 році погіршиться, якщо не посилити відповідальність» ідеологів «подібних кредитних схем», — повідомив гендиректор групи компаній «Сервіс Агрохолдніг».

Андрій Путивськ, директор департаменту корпоративних клієнтів Юникредітбанку, заявив, що фінустанови тепер змушені обережно ставитися до роботи з великими агрохолдингами. «Зараз ми йдемо більше в сегмент середніх або нижче середніх компаній, з банком землі 5-20 тис. Га. Банки стали дуже акуратні в нових угодах, пред’являють більш суворі вимоги, уникають великих угод, прив’язуються до гривні», — пояснив він.

На думку учасників круглого столу, влади повинні виробити чіткі правила гри для всіх учасників ринку. Без цього ризики і втрати для інвесторів будуть неминучі.

Як зазначив заступник голови правління Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ) Костянтин Школяренко, найбільші проблеми виникають на рівні виконання рішень судів.

«Приходять люди з битами, кастетами, зброєю. Люди, готові стріляти. Міліція ховається, сил, які можуть протистояти цим бандитським формуванням, не існує. Повинна бути чітка позиція держави — судові рішення повинні виконуватися. А той, хто перешкоджає цьому, повинен бути покараний «, — констатував Школяренко.

 

По материалам:   https://www.depo.ua