Ігор Вишняков та його махінаційна свита: забудівники на мільйон

Минулої суботи в Ірпені мітингували ошукані покупці квартир, від яких відвернулася місцева влада, і про яких, схоже, забули і правоохоронні органи  Ірпінь з 2014 року регулярно опинявся у центрі уваги як на місцевому, так і на загальнонаціональному рівні через різноманітні земельні скандали. Мабуть, найбільш показовим прикладом того, чим займалися протягом останніх років місцеві нувориші, стала будівельна афера колишнього секретаря Ірпінської міськради Ігоря Вишнякова, наслідки якої не вирішені досі…

Трошки передісторії. Тривалий час Вишняков вважався чи не найнадійнішим забудовником Ірпеня. Подейкують, що це тривало допоки він не зв’язався з Віктором Януковичем-молодшим, після чого був змушений стати одним із спонсорів «Антимайдану», що потягнуло за собою великі фінансові розтрати. Потім було партнерство з ірпінським депутатом Валерієм Пєшим, спробою рейдерського захоплення компанії «Білдгрупменеджмент» та втеча в Іспанію. Як наслідок, далеко не всі об’єкти будівництва здані в експлуатацію, а значна частина вкладників залишилася без даху над головою.

Суботня акція в Ірпені, яка вивела на вулиці сотні обманутих інвесторів мікрорайону «Благодатний» продемонструвала, що після майже чотирьох років з часу втечі Вишнякова, питання залишається далеким від вирішення.

Після невеликого віче біля недобудованих об’єктів інвестори вирішили йти на аудієнцію з мером Володимиром Карплюком до стін міської ради. На шляху до установи інвестори здійснили імпровізовану акцію вздовж дороги біля парку «Центральний». Автомобілісти всіляко демонстрували свою прихильність до активістів. Поспілкувавшись з людьми, стало зрозуміло, що усіх їх об’єднує одна історія: довірилися «БГМ», вклали гроші, обіцяні квартири чекають досі.

За словами, інвесторів усього було ошукано тисячу людей. Серед аферистів називають шахраїв-будівельників Максима Кіраковського, Андрія Зібарєва та В’ячеслава Глухомана, чия діяльність, нібито, куруються Вишняковим з Іспанії. У мікрорайоні «Благодатний» вони звели квартал із семи житлових комплексів. Загальна сума коштів, яку вклали інвестори, склала понад 30 мільйонів доларів. Частина комплексів залишаються недобудованими, інша – не здана в експлуатацію до встановлених термінів.

Наразі найбільш готові до експлуатації будинки «Панорамний» та «Панорамний-1». Більшість людей кажуть: готові докласти кошти, щоб звести будинки та отримати ключі від квартири, що власне поступово і відбувається. Для людей це чи не останній шанс, інакше можуть втратити всі інвестовані кошти.

На здивування, до інвесторів біля міськради таки вийшов мер міста. Але спочатку розмова не особливо заладилася. Враховуючи, що на плакатах поряд з іменами шахраїв фігурувало і ім’я Карплюка, той відреагував трохи агресивно.

Але далі діалог став налагоджуватися. Хоча однозначної відповіді, чи буде вирішене це питання так отримано і не було. Карплюк звинуватив людей в тому, що вони не перевірили забудовника перед тим, як купували квартири та закликав людей об’єднуватися в спілку, писати заяви до правоохоронних органів і шукати інвестора, який би викупив об’єкти та завершив їх будівництво.

«Так може хай сам мер і викупить», — говорить один із інвесторів. Сам Карплюк на ці слова не відреагував. Адвокат ошуканих вкладників передав документи та звернення інвесторів до міської влади в руки Карплюку. У свою чергу, мер пообіцяв допомогти інвесторам, але враховуючи, що він з Вишняковим перебуває у дружніх стосунках, є підозра, що ця історія триватиме ще дуже довго…

по материалам:  http://mykyivregion.com.ua