Лентаінформ веде антиукраїнську діяльність?

Як повідомили джерела з декількох сайтів, представники тизерної системи рекомендації контенту Лентаінформ (Lentainform.com) звертались до них з пропозицією зняти матеріали, які розкривають сутність та принципи їх діяльності в українському інформаційному просторі. Мова йшла про суми 3-5 тисяч у.о. за зняття одного матеріалу, а в іншому випадку агенти «Ленти», начебто, згодились розглянути суму в 10 000 доларів США, — передає «Все Комментарии».Зокрема, на сайті Національний антикорупційний портал «Антикор» були опубліковані інфографіка та розслідування, в якому досліджувались загрози інформаційної безпеки України зі сторони Lentainform.com. Особливий акцент приділявся майбутнім виборам і припущенню, що ця система була спеціально інфільтрована для втручання у внутрішні справи та ведення Кремлем інформаційних війн всередині України.

Див: Втручання у вибори: розкрита прихована система російського впливу на українську аудиторію https://antikor.com.ua/articles/286297-vtruchannja_u_vibori_rozkrita_prihovana_sistema_rosijsjkogo_vplivu_na_ukrajinsjku_auditoriju

В статті наводились приклади відвертої російської пропаганди і численних антиукраїнських фейків, що їх наче спеціально відшукувала та ретранслювала Lentainform.com, які  виставляли Україну в дуже невигідному світі перед громадянами і перед міжнародним суспільством. Зокрема, фейк про наказ українському моряку стріляти по російським військовим катерам, що спровокував кризу в Азовсько-чорноморському регіоні.

Лучший способ лечения суставов!
Через 2 дня ты забудешь о боли навсегда, нужно только…
Запах изо рта — это паразиты в теле!
Чтобы узнать, есть ли у вас глисты — добавьте в стакан…
Стоят копейки!!!
Гипертония? Выпив это, вы вернете себе давление до 120/80 за 2-3 дня.

Або ж регулярні фейки про те, що Україна скоро розпадеться на кілька окремих держав і багато іншої зухвалої брехні та антиукраїнської риторики. Скріншоти таких інформаційних викидів додаються.

«Після того, як в 2017-2018 роках головних фейкометів і пропагандистів Кремля типу Однокласників, ВКонтакті, ріа-новини, тощо в Україні заблокували, прапор «руського мира» непомітно підняла і понесла саме «Лентаінформ». За досить короткий час, завдяки нереально вигідним для сайтів бізнес-умовам, фактично демпінгу (обмін трафіком), інформери Лентаінформ з’явилися на помітних місцях сотень популярних українських сайтів, в тому числі на третині з числа ТОП-100.»… практично кожен третій сайт з ТОП-100 новинних і розважальних ресурсів Укрнета заражені … несуть на собі кілька інформерів Л.І.

Причому, формально сайти не мають відношення до інформації, яка показується на цих інформерах, і не можуть впливати на їх зміст. Тобто, сайт навіть може бути типу проукраїнським, але через нього будуть поширюватися фейкові, проросійські матеріали.» — повідомляється в дослідженні.

Що стосується доказів виконання Lentainform.com антиукраїнських замовлень, то журналісти наводять дані, взяті з відкритих джерел:

«Лентаінформ  — це частина могутньої інформаційної корпорації «МІРС», власником якої є російський інвестфонд «Фінам», який, в свою чергу, пов’язують з російськими спецслужбами і операціями по брексіту і втручанню в вибори в США. Власник цього фонду — Віктор Ремша, який має бізнес-інтереси з багатьма російськими олігархами. Якірним донором всієї корпорації є міжнародна рекламно-інформаційна система Marketgid, її творці — громадяни України С. Шкот і С. Телятніков.»

Під час нещодавньої прес-конференції в «Укрінформ», на якій заступник міністра інформації Владислав Золотухін презентував «Білу книгу інформаційних операцій Кремля проти України», кілька журналістів і громадських діячів підняли питання Лентаінформ. Мовляв, ви відловлюєте окремі фейки замість того щоб розбиратись із системою доставки цих фейків в Україну. Заступник міністра пообіцяв ретельно вивчити ситуацію та відреагувати на інформаційну загрозу належним чином.

Див: Заступник міністра інформації Золотухін пообіцяв розібратись із системою розповсюдження кремлівських фейків, що охопила 8 млн українців: https://informator.news/zastupnyk-ministra-informatsii-zolotukhin-poobitsiav-rozibratys-iz-systemoiu-rozpovsiudzhennia-kremlivs-kykh-feykiv-shcho-okhopyla-8-mln-ukraintsiv/?fbclid=IwAR0V9xkCqVOanTo3E3BcSD7xG-mkAAZY_ZFQRWEcW4OhtkVIubQeXdzzFkY   або

СБУ на замітку: названо найбільшу приховану загрозу інформаційній безпеці України https://from-ua.com/news/479726-sbu-na-zamitku-nazvano-naibilshu-prihovanu-zagrozu-informaciinii-bezpeci-ukraini.html

Щоправда, інформація з деяких сайтів, які написали про рішучу готовність Мінінформації розібратись з Lentainform.com вже встигла зникнути. З іншої сторони, більшість порталів відкинули такі пропозиції, вважаючи їх провокаціями, негідними стандартів журналістики та охороні національних інтересів.

Не має сумніву, що російський капітал, який стоїть за Лентаінформ, не поскупиться, щоб прибрати з інфопростору будь-яку інформацію, що розкриває підступні плани Кремля розвалити Україну зсередини. Тим відповідальніше завдання стоїть перед СБУ, РНБО, Мінінформації та іншими державними установами, які покликані боронити нашу державу від ворога.

По материалам:   http://opolitike.com.ua