Микола Мартиненко і Руслан Журило ходять до суду як діти в школу

Це, можливо, найкраща спільна справа НАБУ і САП, за результатами якої Микола Мартиненко і Руслан Журило ходять до суду як діти в школу по звинуваченням у розкраданнях в системі «Енергоатому», «СхідГЗК» та «ОГХК».Однак маємо констатувати, що неприємності лідерів угрупування з правоохоронцями не знайшли свого відображення у кадровій політиці уряду. Якщо просто – то влада залишила на посадах усіх пересічних менеджерів Мартиненка-Журила. А тому налагоджені схеми продовжують працювати далі.

Розглянемо це на прикладі рутилового концентрату зі вмістом ТіО2 96% від «Об’єднаної гірничо-хімічної компанієї». Угрупування підсудних каналізувало потоки через австрійську фірму «Bollwerk». Їй «ОГХК» продавало рутил дешево, а вже австрійська «прокладка» перепродувала його по всьому світу за значно вищою ринковою ціною. Отриману маржу з «Bollwerk» у тому числі й через операції у сумновідомому «Meinl Bank» (докладніше у обвинувальному акті).

Так ось.

Справа по Журилу-Мартиненку почала розглядатись у суді рік тому. І як видно на підготованій «Нашими грошами» діаграмі – це хоч трошки, але вплинуло на цінову політику «ОГХК».

Це дані щодо експортних цін на рутиловий концентрат, зафіксованих митниками на кордоні України.

Синім кольором позначені ціни, по яким «ОГХК» віддає рутил «Боллверку». До початку суду «ОГХК» практикував поставки ще й через інших трейдерів на тих самих умовах FCA (без витрат на доставку) та умовах DAP та CFR (з урахуванням витрат на доставку та інш). І як бачимо – цим трейдерам ОГХК продавав рутил набагато дорожче.

І ось з початку суду бачимо, що ціни для «Боллверку» на умовах FCA хоча б і не регулярно, але по окремим експортним напрямкам почали пробивати стелю. Йдеться не про загальне підвищення рівня цін, пов’язане з подорожчанням рутилу у всьому світі. Подивіться на пікові ціни – «ОГХК» взагалі припинило поставки FCA через інших трейдерів, але поставки через «Боллверк» умовах «без доставки» почали значно різнитись між собою.

Будемо сподіватись, що у випадку реального покарання для звинувачених у корупційних злочинах Мартиненка і Журила, уряд змінить менеджмент держпідпримств і там позбавляться «прокладок» на потоках і тоді стане ще більш очевидно які ж гроші насправді виводились досі пануючим угрупуванням через австрійську «прокладку».

Хоча в нашій країні не можна виключати, що (а) справа загине у обіймах українського кривосуддя; (б) нова влада після виборів заведе на потоки свої «прокладки».

По материалам:    http://nashigroshi.org