Микола Янковський: одіозний екс-регіонал інвестує в «ДНР»?

Недобитки Партії Регіонів продовжують свої спроби знищення української державності.Герой України, колишній народний депутат від Партії Регіонів Микола Янковський розвиває бізнес на території ДНР. Компанія «Стіролбіофарм», яка належить бізнесмену, після нетривалого простою відновила свою роботу і таким чином фінансує тероризм.

Горлівка протягом десятиліть була вотчиною Миколи Янковського, який, будучі одним з найближчих соратників спочатку губернатора Донеччини, згодом прем’єра, а потім і президента Віктора Януковича забезпечував йому «стабільність» в регіоні та розвиток місцевого осередку Партії Регіонів. Два роки  тому, на початку військової кампанії на Донбасі Горлівка – для багатьох несподівано – стала осередком супротиву терористам. В новітній історії України закарбувалось ім’я місцевого героя  — депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака, який чи не єдиний з  дончан   виступив проти російських загарбників. За свій патріотизм він віддав життя – його понівечене тіло було знайдене на околицях міста. Україна віддячила своєму синові давши – посмертно- звання Героя. Однак випадки такого героїчного супротиву були поодинокими. Підтримати їх було нікому – місцева еліта, яка вся складалась з представників Партії Регіонів відверто потурала сепаратистам.

Однак їм було мало привести терористів до влади. Минуло півтора роки і ті ж люди, які не вважали за необхідне боронити рідне місто від орди, почали і фінансово допомагати загарбникам.  Ключову роль, як і раніше, за Януковича, у Горлівці зіграв Микола Янковський.

Портрет героя

Микола  Янковський – представник когорти червоних директорів, на яких спирався режим Януковича і яких він наближував до себе та всіляко заохочував.  Микола Янковський отримав найвищу фінансову нагороду в державі – зірку Героя України. Однак як показали події, служив він не державі, а лише власній кишені.

На момент початку військової операції на Донбасі Янковський уже позбувся найбільш обтяжливого свого активу – хімконцерну Стірол. В 2010 році, на самому початку президенства Януковича підприємство викупив олігарх Дмитро Фірташ. В той же ас сам Янковський зосередився на розвитку  свого фармацевтичного бізнесу, центром якого є підприємств «Стіролбіофарм», яке також базується у Горлівці.

«Стіролбіофарм» з’явився на українському ринку в середині 90-х рр минулого сторіччя. Це відносно молода фармацевтична компанія і тому на етапі її становлення були використані сучасні підходи до побудови бізнес-процесів, що і обумовило високу ефективність роботи.

Також важливою складовою бізнес-стратегії стало фокусування на виробництві препаратів  чотирьох груп: медикаментів для впливу на респіраторну, кровоносну, нервову системи та систему травлення. Особливо допомогла компанії  епідемія  свинячого грипу в 2009 році  — по її завершенні Стіролбіофрм відзвітував про більш як 100%  зростання продажів. Також стимулювало бізнес те, що більшість препаратів які виробляє компанія, є безрецептурними. Таким чином компанія нарощувала масштаби, Янковський збагачувався. А потім почалась окупація Донбасу.

Зимою 2015 року «Стіролбіофарм» після нетривалого простою  відновив свою роботу на тимчасово окупованій території. Також звертає на себе увагу дивний факт – що в той час як бізнесмени з Донбасу масово перереєстровували підприємства  на території підконтрольній Україні, Янковський  вчинив навпаки – «Стіролбіофарм», змінило реєстрацію з Києва на Горлівку.

В самій компанії твердо заперечують факти роботи на території ДНР та тим більше сплати податків в казну терористів. Однак  менеджери не врахували одного- приховати факт роботи фармацевтичного гіганту доволі складно. На сьогодні є незаперечним фактом що Стіролбіофарм працює в Горлівці та постачає медикаменти не тільки місцевому населенню але і бойовикам.

За таку «інвестиційну активність» підприємство навіть заслужило схвалення самопроголошеного керівництва республіки.  За останні півроку його уже двічі відвідали представники місцевої влади – спочатку т.зв. міністр економіки ДНР Євгенія Самохіна, а потім і спікер місцевого т.зв. парламенту Денис Пушилін, які інспектували цехи підприємства.

Влада ДНР, яка по суті є терористами,  потребує грошей на продовження кампанії — закупівлю набоїв, зброї, пального, які використовуються проти українських військових.  Одне з основних жерел надходжень цих коштів – внески підприємців-колабораціоністів які залишившись на тимчасово окупованій території.  Вони називають це податками, але де-факто є даниною –платою за право заробляти на цих залитих кров’ю землях.

Цинічна співпраця з терористами одного з найбільших підприємств в країні не могла залишатись таємницею та привернула увагу як правоохоронців, так і парламентарів. Народний  депутат Віталій Купрій направив депутатський запит в СБУ і Президенту України. «На жаль, засновником цього підприємства є людина, яка має статус Героя України,… Я  звернувся до Петра Порошенко, щоб він розглянув процедуру, яка дозволить  позбавити цю людину звання Героя. Бо не можна носити його і підживлювати тероризм – це ганьба»!, — сказав він в коментарі «Есперсо ТВ»

Служба безпеки уже розпочала розслідувати кримінальне провадження за фактом роботи «Стіролбіофарм» у Горлівці. Радник Голови СБУ Юрій Тандіт підтвердив факт розслідування та уточнив, що СБУ буде перевіряти діяльність і партнерських компаній «Стіролбіофарм» в частині реалізації медичних препаратів цього підприємства. Що ж до самого Янковського, то він, заробляючи капітали на виробництві, що підживлює тероризм далекий від проблем України. Останнім часом він перебуває поза її межами.

По материалам:   https://antikor.com.ua