Сергей Шапран попал в сектор газа

Судова влада, правоохоронні та контролюючі органи Київщини «кришують» найбільших розкрадачів природного газу, яких вивели на чисту воду у ВАТ «Київоблгаз». Попри брутальні порушення законодавства, суди стають на захист злочинців. А правоохоронні органи чинять тиск на працівників Київоблгазу, залякуючи їх, і відволікаючи від виконання безпосередніх обов’язків. У той час кримінальні справи за фактами крадіжок газу гальмуються. Про це йдеться у розслідуванні «Корреспондент.нет».

Показово, що до січня 2012-го обов’язковий облік газу взагалі був відсутній в Україні. Держава не вимагала від споживачів встановлювати лічильники. Тільки після подій 2013-14 рр. і припинення поставок вуглеводнів з РФ, облік став пріоритетом для країни. Ухвалення Закону про забезпечення комерційного обліку газу започаткувало процес законодавчого врегулювання питання.

Торік співробітники Київоблгазу, діючи на підставі чинного законодавства, зафіксували факти крадіжки газу посадовими особами ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття» (Броварський алюмінієвий завод), власником якого є Сергей Шапран.

 

Сергій Шапран, якому зараз трохи за 30, раніше жив під «дівочим» прізвищем Коробка. Він відомий тим, що є власником найдорожчого човна на Дніпрі – шикарної британської яхти марки «Princess V 65» «Принцеса Вікторія».

Цікаво, що її ринкова ціна збігається із вартістю газу, який Сергій Шапран украв у держави. Її оцінюють у € 1,3-1,5 млн. Саме стільки в гривневому еквіваленті нарахували підприємству Шапрана за фактично вкрадений газ.

Картинки по запросу шапран яхта

Експертизу вузла обліку газу з Броварського алюмінієвого заводу здійснили за участі уповноваженої комісії, до якої увійшли представники Держстандарту, ВАТ «Київоблгаз», ООО «Инвестиции третьего тысячелетия» та «Еврогазмонтажу». Всі дії зафіксували на відео у вигляді доказів порушень законодавства і передали правоохоронним органам.

За фактом відкрито кримінальне провадження №220181011100000017, в якому Київоблгаз визнаний потерпілою стороною. СБУ Київської області проводить слідчі дії, з метою запобігання шкоди національним інтересам держави посадовими особами ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття».

Однак, складається враження, що власники броварського підприємства не звертають увагу на вимоги закону і контролюючих служб. 13 лютого 2018-го слідчі СБУ прибули на територію заводу, щоб виконати постанову слідчого судді про видалення вузла обліку газу. Саме з цим вузлом посадові особи ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття» та Броварського алюмінієвого заводу здійснювали незаконні маніпуляції. Однак на заводі відмовилися надати прилад представникам СБУ.

Наразі у Київському НДІ судових експертиз призначено дослідження пломби газового лічильника з ознаками підробки, яку виявили на броварському підприємстві. А тим часом у Київоблгазі нарахували підприємству-порушнику на 47 млн ​​гривень фактично спожитого газу. Достовірність і правомірність розрахунків підтвердили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Слід зазначити, що законність приватизації Броварського алюмінієвого заводу досліджується у рамках іншого кримінального провадження, відкритого Національною поліцією міста Києва. Нагадаємо, що так звана молода команда Черновецького свого часу фактично украла це підприємство у київської громади.

Однак всі розслідування гальмуються в умовах, коли державні органи показово лояльні до потенційного злодія, яким, як виглядає, є Сергій Шапран, і намагаються тиснути на оператора газових систем області. Влада неприховано відстоює інтереси боржника, спійманого на крадіжці, який відмовляються оплатити рахунки за украдений газ. Одночасно здійснюється тиск на успішне підприємство. Очевидно, багато хто хотів би отримати контроль над ВАТ «Київоблгаз» — бюджетоутворюючим підприємством Київщини, яке забезпечує роботою понад 4000 чоловік. Можливо, компанія сподобалася комусь у владних кабінетах, і хтось хоче перевести її в державну власність, отримавши доступ до її ресурсів.

Швидше за все, успішна діяльність підприємства, яке намагається діяти в обхід корупційних схем, не вписується в систему чинної влади. На жаль, в Україні вже є низка історій, коли можновладці «віджимали» успішні приватні підприємства, переводили їх у державну власність і, зрештою, припиняли їхню діяльність й ліквідовували.

Однак в Київоблгазі не збираються здаватися. В ході недавнього засідання профспілкової організації працівники висловили підтримку боротьбі керівництва з крадіжками газу промисловими підприємствами. Люди стурбовані замовними справами проти їхньої компанії, можливими техногенними аваріями через несанкціоновані крадіжки та зменшенням надходжень до обласного бюджету за послуги з розподілу газу.

Така позиція працівників підприємства не видається дивною. Адже через зовнішній тиск і судове свавілля люди бояться втратити роботу, а разом із нею – високі соціальні стандарти у вигляді гідних зарплат, премій, санаторно-курортного забезпечення. Багатотисячний колектив Київоблгазу готовий до рішучих кроків на захист інтересів підприємства. У компанії заявляють, що енергетична галузь в Україні реформується в рамках виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС і знаходиться під пильною увагою міжнародних партнерів. Спроби незаконного тиску на підприємство з боку чиновників і держструктур – загроза зниження рейтингів довіри до України та її інвестиційного потенціалу.

По материалам:   https://123ru.neТ