Сергій Чванкін та мільйони доларів: хто покриває служителя правосуддя?

Елітний котедж вартістю щонайменше мільйон доларів на березі Чорного моря – для багатьох лише мрія, а для скромної вчительки-пенсіонерки Олени Голубєвої – реальність. Звідки у цієї поважної пані такі статки, як це пов’язане з її зятем – одеським суддею Сергієм Чванікним, та що ще приховує цей служитель правосуддя – дізнавайтесь з розсідування Асі Шевченко.

Житло у лакшері-ЖК «Оазис» є не єдиною «білою плямою» у цій заплутаній історії. Варто зазначити, що відповідно до декларації, у власності пана Чванкіна перебувають два паркувальних місця, утім не задекларована жодна автівка. Дивина та й годі.

«У 2007 році було придбано паркове місце за 600 доларів для моїх потреб і потреб моєї родини, а в 2010 році продавалось за 100 доларів ще одне, і людині потрібні були гроші, і ми вирішили допомогти, придбали, можливо, доньки підростуть, чи дружина зможе, і ми купили. Машини досі не маємо, плануємо вирішити це питання», — пояснював сам пан суддя Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

«СтопКор» спостерігав за паном головою суду майже тиждень. Утім з’ясувати, на чому ж їздить служитель Феміди, нам так і не вдалось: з-за воріт елітного «Оазису» виїжджають тоновані машини, такі ж саме автівки під’їжджають під стіни суду. Для керманичів – окрема закрита парковка. Прослідкувати, як і коли суддя з’являється на роботі – неможливо. Бо, вочевидь, крило будівлі, в якому кабінет Чванкіна, також має окремий доступ до парковки.

Не потрапити просто так і до кабінету: пристав, камери та магнітні двері. Вхід – за перепустками. Пан голова зробив усе для того, щоб унеможливити з’ясування правдивості його свідчень! Ну посудіть самі: живучи в елітному котеджному містечку, де громадський транспорт не передбачений, як пересувається Чванкін? До роботи на таксі 10 хвилин, пішки – 40.

Утім за інсайдерською інформацією пан Чванкін пересувається містом на автівці Toyota Camry. А водій та двоє охоронців надані охоронною фірмою «Олімп-Юг», послуги якої вельми не дешеві.

Сергій Чванкін також є головою громадської організації «Асоціація слідчих суддів України». Час від часу асоціація проводить збори в елітних рестораціях Одеси. Наприклад, «Панорама Де Люкс». Згідно з меню, яке розташоване на сайті закладу, середній чек на людину без розкошів становить понад півтори тисячі гривень. Не менш коштовним закладом є «Сади Побєди», де так само збирались члени асоціації. Тож за чий кошт гуляємо?

Пан суддя заявив кваліфікаційній комісії, що збори проведено за фінансової підтримки USAD.

Утім відповідь на запит, яку отримали наші колеги від USАD, щонайменше дивує: «Стосовно фінансування заходу, який, як ви кажете, відбувся в листопаді 2017 року у концерт холі «Сади Побєди», то слід зазначити, що він не має жодних стосунків до нашої грантової програми. І ми не надавали фінансової підтримки в його організації».

По материалам:  https://stopcor.org