Справа Ігоря Калетника: нові подробиці

Заступник генпрокурора Сергій Кізь, який на минулому тижні закрив справу колишнього віце-спікера Ігоря Калєтніка, намагався у неї втрутися ще з початку липня.Про це йдеться у розслідуванні «Наших грошей з Денисом Бігусом».

Як відомо, Калєтнік керував засіданням Верховної Ради 16 січня 2014 року і був фігурантом справи «Диктаторських законів 16 січня».


Вірогідний агент російських спецслужб Сергій Кізь

Кізя призначили старшим групи прокурорів у цій справі 30 липня 2019 року, майже через місяць після призначення на посаду заступник генпрокурора.

Постанову про призначення Кізя старшим групи прокурорів видав т.в.о. генпрокурора Дмитро Сторожук, бо Юрій Луценко у той день перебував у відпустці.

Дмитро Сторожук
Журналісти стверджують, що Кізь ще до призначення Сторожуком особисто давав вказівку призначити його старшим групи прокурорів Олесію Донському. Донський тоді очолював відділ прокурорів, який вів справу Калєтніка.

Дослівно Донський: «Кізем була поставлена незаконна вказівка підготувати постанову про зміну групи прокурорів. Мною і моїм прокурором було відмовлено йому у виконанні цієї вказівки. Але невдовзі ця постанова — я не знаю, ким вона підготовлена — з’явилась».

Донський розповів, що на нараді в липні Кізь виказував особливу зацікавленість Калєтником, коли ще не був старшим групи прокурорів у цій справі: «В цьому провадженні — багато підозрюваних. Але, з урахуванням змісту цієї наради і подій навколо неї, я розумію, що найбільше цікавить особа Калєтніка».

Також про про зацікавленість Кізя підозрюваним Калєтніком розповів Андрій Радіонов — начальник слідчого відділу ГПУ, який розслідує цю справу: «Коли звідти (від прокурорів — ред.) телефонували сюди, то питали: «А де Калєтнік?». Не питали про інших фігурантів, а питали саме про одного з фігурантів, саме Калєтніка».

Радіонов вважає, що Кізя незаконно включили у це кримінальне провадження і призначили старшим прокурором. За його словами, є лише декілька підстав, щоб змінювати групу прокурорів: звільнення або хвороба прокурора і неефективне розслідування. Але висновку про неефективність розслідування не було.

Сам Кізь, на питання, навіщо йому потрібно було ставати старшим прокурором у справі Ігоря Калєтніка, відповів: «Для того, щоб ознайомитися із матеріалами кримінального провадження. Сам факт того, що я став старшим у групі прокурорів — це для того, щоб ознайомитися з матеріалами».

Водночас, Донський і Радіонов стверджують, що Кізь закрив провадження, так і не ознайомившись із матеріалами.

Журналісти відзначають, що підвищений інтерес до справи Калєтніка Кізь почав проявляти майже одразу після призначення заступником генпрокурора — 3 липня.


31 серпня управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури заявило, що в останній день Юрія Луценка на посаді генерального прокурора ГПУ закрила кримінальне провадження проти екс-першого заступника спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка, який є підозрюваним у справі «диктаторських законів 16 січня».

Там також заявили, що увечері 29 серпня Луценко забрав від слідчих управління спецрозслідувань ГПУ 20 кримінальних проваджень на підставі «неефективного здійснення досудового розслідування».

У Луценка заявили, що провадження щодо екс-першого заступника спікера ВР Ігоря Калєтніка було закрито законно, а 20 справ передані від управління спецрозслідувань ГПУ до інших органів за підслідністю.

Кізь і Сторожук відомі як прокурори, які роками розвалювали і закривали кримінальні справи/провадження в інтересах українських громадян, відомих своєю роботою в інтересах Російської Федерації.

По материалам:  https://antikor.com.ua