Укрлендфармінг Олега Бахматюка та Миронівський хлібопродукт Юрія Косюка потрошать держбюджет

Відповідно до таблиці поправок до проекту державного бюджету на 2017 рік народні депутати закликають комітет Верховної Ради з питань бюджету скасувати поправки, які обмежують суму спеціальної бюджетної дотації для сільськогосподарських товаровиробників в одні рукиПро це стало відомо з таблиці поправок, яка є в розпорядженні ЕП.

Відповідно до Закону «Про державну підтримку сільського господарства» з 1 січня 2018 року набирає чинності обмеження, яке не дозволяє аграрним групам пов’язаних компаній отримувати більше 150 млн грн дотацій на рік.

За січень-липень 2017 року велику суму дотацій отримали лише два аграрних холдингу – Миронівський хлібопродукт Юрія Косюка і Укрлендфармінг Олега Бахматюка (942 млн грн і 236 млн грн відповідно). Все аграрні компанії за відповідною програмою отримали з бюджету 2,315 млрд грн дотацій, але крім МХП і Укрлендфармінг ніхто не отримував більше 150 млн грн.

Поправки, які скасовують відповідне обмеження, зокрема, подали Олександр Бакуменко, який був Головою асоціації Союзу птахівників України, яка фінансується Миронівським хлібопродуктом. Микола Кучер, який на момент обрання був директором Департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва Миронівського хлібопродукту. Олександр Домбровський – колишній керівник Вінницької ОДА та позаштатний радник Петра Порошенка. Поправки вносили депутати фракції «Самопоміч» (Олег Березюк, Іван Мірошниченко, Тетяна Острикова і Роман Семенуха).

Парламентарії з «Самопомічі» просять збільшити передбачений обсяг дотацій за програмою з 2 до 4,5 млрд грн, тобто на рівні 2017 року. На противагу їм нардепи пропонують зменшити на аналогічну суму програму дотацій на будівництво тваринницьких ферм.

по материалам:   https://mind.ua