Юлія Тимошенко та масовий підкуп виборців: обшуки СБУ та ДБР

«Піраміда» підкупу виборців Юлією Тимошенко могла обійтися у щонайменше кілька мільярдів гривень.Такі висновки можна зробити з матеріалів, вилучених під час масових обшуків СБУ та ДБР у пов’язаних із «Батьківщиною» офісах.

За даними джерел «Української правди» у правоохоронних органах, СБУ серед іншого знайшла «бюджет піраміди», розписаний на області з детальним описом витрат, як на агітаторів, так і на голоси виборців.

У матеріалах СБУ було вказано, що відповідальний за «піраміду» є заступником глави партії «Батьківщина». Прізвище цього депутата силовики не називали, але співрозмовники УП в «Батьківщині» зізналися, що йдеться про депутата Валерія Дубіля, якого 28 лютого ДБР викликала на допит.

За даними журналістів УП, у межах «піраміди» кожен із них відповідав за координацію роботи у ввірених їм областях через закріпленого за кожною областю «менеджера».

«Менеджери» мали у підпорядкуванні по кілька десятків «відповідальних» за виборчі округи, а ті у свою чергу – «старших» по дільницях. У підпорядкуванні «старших» були «десятники», які мали безпосередньо комунікувати з потенційними виборцями, передавати їм гроші за голос тощо.

СБУ заявила, що кожен «десятник» із січня отримував по 500 гривень в місяць готівкою, а з березня оплата мала б скласти по 1000 гривень.

У свою чергу оклад «старших» складав спершу 700 гривень місячно, але з наближенням виборів зростав до 2,5 тисяч. Сумарно із листопада по квітень витрати на одного «старшого дільниці» мали б скласти орієнтовно 10 тисяч гривень, «десятник» обійшовся б у близько 3 тисяч.

Кононенко не озвучував вартість реального «голосу» у цій «сітці». Однак заявив, що виявлена схема могла дати її організаторам голоси 680 тисяч людей.

По материалам:   http://argumentua.com