Юрій Терентьєв «розвалив» справу «Брокбізнесбанка» та Сергія Курченка

Пішов другий рік відтоді, як голова АМКУ Юрій Терентьєв забрав собі справу про неузгоджену концентрацію «Брокбізнесбанку» Сергія Курченка, після чого зробив усе, щоб жодна гривня не пішла з рахунків «прокладок» біглого олігарха.У 2017 році державна уповноважена Агія Загребельська підготувала проект рішення у справі про набуття групою офшорних компаній контролю над ПАТ «Брокбізнесбанк» без отримання дозволу АМКУ.

Розслідування тривало майже два роки, однак Комітет так і не проголосував по цьому питанню. На завершальній стадії справи Юрій Терентьєв відібрав матеріали у Загребельської. Про це рівно рік тому обмовилась сама Загребельська у блозі на «Ліга.net»:

«…не так важливо, що по Брокбізнесбанку справи «у мене не стало» на стадії підготовки подання про попередні висновки(завершальна, перед винесенням на комітет). І навіть не в тому, що я знаю в них кожну сторінку, а ринками, на яких вчинено порушення, займаюсь весь час роботи в АМКУ. Має значення інше: за допомогою одного підпису однієї людини можна забрати справи фізично та формально у одного члена Комітету на будь-якій стадії розслідування та передати іншому. Без слів, без пояснень, без юридичного підґрунтя… – така реалізація дискреційних повноважень Головою АМКУ», – писала Загребельська.

І ось пройшов рік. У серпні цього року Юрій Терентьєв дав інтерв’ю «Бізнес.Цензору», у якому прохопився про історію зі штрафами для «шести пустышек-офшорок» у справі «беглого украинского олигарха». Не складно здогадатись, що мова про концентрацію «Брокбізнесбанку» і розшукуваного бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

«Робоча» версія того, чому Терентьєв переписав справу на себе така: питання було зняте з порядку денного, бо Терентьєв вирішив, що так, як запропонувала уповноважена, «ми робити не будемо».

На думку голови АМКУ штрафувати треба не ТОВки, які брали участь у заволодінні акціями «Брокбізнесбанку» без дозволу Антимонопольного комітету, а бенефіціара цих юроблич, який сидить у Москві у повній недосяжності для українського правосуддя:

«Этот вопрос был снят с повестки дня. Потому что я сказал: мы так делать не будем. Если это приобретал этот олигарх, то он и должен нести ответственность», – вирішив голова АМКУ ще рік тому, відібрав справу собі, а потім передав іншій держуповноваженій.

Нетипове пояснення, якщо поставити його на фон численних рішень Комітету у справах щодо бездозвільних концентрацій.

Згадаємо концентраційні справи компаній «Епіцентр К» (Герега), «Berklemond Investments LTD» (Ярославський), «Альфа-Банк» (Фрідман), «Концерн Галнафтогаз» (Антонов), цей список можна продовжувати. Чому у тих кейсах штрафували саме компанії, а у справі «Брокбізнесбанку» Терентьєв забажав оштрафувати Курченка, який ще з лютого 2014 року перебуває за межами України, переховуючись від слідства?

Як би там не було, ось уже рік Терентьєв працює у справі про концентрацію «Брокбізнесбанку». З інтерв’ю випливає, що робота мала б йти у напрямі пошуку зв’язків між офшорами та Курченком.

«Я вышел на Генпрокуратуру и мы начали искать связь этого олигарха с этими офшорами», – розповідав «Бізнес. Цензору» Терентьєв.

Але ця теза теж викликає питання. Адже не потрібно було «виходити на Генпрокуратуру», аби встановити ці зв’язки, – можна було зазирнути документи, напрацьовані Антимонопольним комітетом під час розслідування Загребельської. Така можливість у Терентьєва є, але іншим він не дає такої можливості. Принаймні на запит «Наших грошей» в АМКУ офіційно відповіли, що не дадуть жодної інформації по цій справі.

(Ви будете сміятись, але в комітеті відмовились відповідати навіть на питання хто з держуповноважених першим вів цю справу. І це після того як Загребельська сама повідомила, що у неї відібрали справу. Хороший тест щодо відкритості в роботі АМКУ, чи не так? На скріншотах наш запит і відповідь).

У будь якому разі голова АМКУ, мабуть, вирішив, що буде ефективнішим продовжити розслідування і продовжити витрачати роки на роботу з прокуратурою. І в результаті штрафні санкції не накладаються взагалі ні на кого.

І найголовніше – АМКУ, навіть якщо і доведе колись цю справу до кінця, то на її кінці буде фігурувати недосяжна фізособа Курченко, а не існуючі в Україні ТОВки з групи «СЄПЕК». З точки зору позовної роботи щодо пограбування «Брокбізнесбанку» та можливих інших тем – це дві великі різниці.

Та будемо терпеливими і не квапитимемо голову АМКУ у його намаганнях доробити «якнайкраще» справи державних уповноважених. На десяток незацікавлених у доведенні справи до результату припадає інший десяток, готовий боротись за покарання для порушників. І між цими капельками не так уже й легко маневрувати, аби не втрапити в кримінальне провадження самому.

По материалам:   http://nashigroshi.org