Ден Сяосю: звідки беруться казки про афериста

У країнах колишнього СРСР процвітає жанр дрібних шахраїв, які працюють в амплуа заморського гостя. У середньому, вони приїжджають з якихось темних дірок глобуса і розповідають про алмази в кам’яних печерах.

Наші чиновники, розвісивши вуха — по наївності або змовою — підписують з ними безглузді інвестиційні угоди, виділяють кошти, забезпечують непоганим доходом та рівнем життя, неспівмірними з тими, які заморські інвестори мали в своєму рідному кишлаку. Напевно самий комічний випадок — з лижним інструктором.

Самий примітний випадок — це випадок китайця Ден Сяосю, який вішає локшину на вуха публіці про інвестиції і свою власну важливість. Ден Сяосю — герой цього оповідання.

Звідки беруться казки про Дена Сяосю

Осінь 2018 року по новинним виданням прокотилася хвиля публікацій, які необізнаній людині майже неможливо зрозуміти. За чималі гроші газети розміщували… казки про якогось мудрого китайського старця Дена Сяосю. Чи юнака на ім’я Ден Сяосю. Причому все це безборонно транслювалося в новини. Ось приклади такого творчості:

Таким дурним чином китайський пан Ден Сяосю ховає свою реальну діяльність.

Ден Сяосю в новинах постає таким ось мудреньким китайчиком.

Причина проста. Всі ці повчальні байки замовлялися справжнім Ден Сяосю для того, щоб ніхто не викрив його справжнє обличчя і не став копатися в його справжньої біографії. А вона цікава, так як містить масу прикладів брехні для легковірних громадян. Своїми маячними казками Ден Сяосю швидше досяг зворотного результату — про те, що за допомогою марення «забивають» негативну видачу знають усі журналісти-практики.

Зараз Ден Сяосю дещо змінив спрямованість кампанії. І разом з казками публікує свої великі думки на злобу дня. Піонером такого способу відбілювання репутації на нашому ринку був Ляшко. Коли сплив гомично-проститутский скандал з цим депутатом, він не забився в кут від сорому, а почав коментувати все підряд: як носити краватки, чим мазати лисину, і корисні гриби. В результаті дещо навіть в парламент не пройшов.

Читайте також:   Клімкін: Європа дуже швидко змінюється, і через 15 років вона буде зовсім не така, як зараз

Ден Сяосю надходить також. Його мудрі висловлювання можна побачити тут

Що приховує Ден Сяосю

Китаєць Ден — псевдоінвестор з Китаю, який з’явився в цей світ для продажу запчастин для китайських газенвагенов. Для того, щоб надути свою важливість він зареєстрував «інвестиційну компанію» (без ліцензії), що виробляє враження нібито державної компанії КНР. Відповідно, всі чули про вкладення Китаю в економіку інших країн — і ці новини, до яких Ден Сяосю не має відношення, грають на руку ділкові. З часів Януковича цей персонаж розважає країну (і не одну — в РФ він також активний) розповідями про колосальні горах грошей, які ось-ось прийдуть в міста і села. Для цього існує «Українсько-Китайський центр», «Кітпред» і цілий кущик офшорів.

Але не слід думати про Ден Сяосю як про простий паразит на довірі. У Ден Сяосю є реальні інтереси на Україні і вони криються в надрах країни.

Ден Сяосю знайшов шлях до сердець нових влади через кишеню.

Поїдач надр Цзінь Лінем і Ден Сяосю

Китайці володіють «СлобидНафтой» і «АвантажЭнерго». Ці компанії, зареєстровані на скору руку і злобу дня стали власниками дозволів на видобуток нафти. При цьому у компаній немає ні історії, ні серйозних інвестицій, нічого. У них не було навіть телефону — вони ділили його з липовим «представництвом Китаю. Безглуздо припускати, що китайці затьмарили розум своїми теревенями про мільярди чиновникам. Ні, просто вони були використані Миколою Злочевським та Юрієм Бойком для демпінгового продажу дозволів та квот, які потім йшли куди треба. Проявляли інтерес і до вугілля, що за традицією виражалося в нездійсненних обіцянках.

У 2011 році Ден Сяосю обіцяв запустити калійний завод у Калуші і побудувати цілих три шахти на Львівщині, потім створити завод з виробництва синтез-газу, а також, щоб мало не здалося — збирати автомобілі. Що в результаті? Калійний завод стоїть досі в руїнах, ніяких шахт не запущено, синтез-газ не проводиться. Зате родовища справно йдуть в потрібні руки.

Читайте також:   Вбивство Гандзюк: Рищука допитали на поліграфі

Причому опала колишніх діячів державного розпилу не вплинула на бізнес. Після того, як Злочевський довів Порошенка до великої і чистої любові, передача надр тільки посилилася. Зараз, напередодні виборів Ден Сяосю знову надуває важливість, здійснюючи прикриття чергового розпилювання національного багатства. І ми дізнаємося якого.

По материалам:  http://povin.com.ua