Дмитро Сторожук — перша перевірка на принциповість Руслана Рябошапки

Новому Генеральному прокурору України Руслану Рябошапці 10.09.2019 подано скаргу про злочинну діяльність групи прокурорів на чолі з екс-першим заступником Генерального прокурора Дмитром Сторожуком, щодо приховування шахрайства на суму 250 млн. грн, здійснене ще у 2016 році. Про це повідомив адвокат, який представляє інтереси ошуканого інвестора, Віталій Сердюк.

Він розповів, що 23 березня 2016 року між керівником ПАТ «Діві Банк» Сергієм Горбачевським та інвестором було укладено Меморандум та договір, метою яких було придбання акцій цього банку, які належали батьку керівника – Олександру Горбачевському. За них 24 березня інвестором (ТОВ «Офір Капітал») було сплачено 250 млн грн. Однак, ці акції завчасно вже були офіційно передані матері Сергія Горбачевського — Ірині Горбачевській.

Тобто було реалізовано передчасно сплановану схему із заволодіння шляхом обману чужим майном у особливо великих розмірах (250 млн грн) – вчинено злочин, передбачений ч. 4 ст. 190 КК України.

У подальшому ці кошти було виведено з території України, а їх отримувач нібито помер у Іспанії.

За словами адвоката, Національна поліція України провела розслідування цієї справи та за його результатами підготувала повідомлення про підозру головному виконавцю схеми — Сергію Горбачевському. До Генеральної прокуратури її було передано 02.08.2019. Однак вже впродовж тривалого часу дії Нацполіції з викриття і покарання шахраїв та повернення в Україну незаконно вивезених коштів гальмуються Генеральною прокуратурою України.

Це наочний та вже не перший приклад «кришування» корумпованими працівниками ГПУ дій шахраїв.

За такою ж схемою було приховано шахрайські дії бізнесмена Дмитра Малиновського. Він був основним підозрюваним у кількох кримінальних справах в Україні. Однією з яких було незаконне заволодіння коштами у розмірі 12 млн євро, коли він весною 2015 року пообіцяв сінгапурській фірмі Dreymoor Fertilizers LTD поставити карбамід і аміак виробництва Одеського припортового заводу, забрав гроші і зник.

Журналістське розслідування опубліковане за посиланням https://bihus.info/2-zastupniki-genprokurora-i-nardep-vid-bpp-dopomogli-mizhnarodnomu-shakhrayu-inscenuvati-smert: Генеральна прокуратура, за даними розслідувань, тоді приховала відомості про фіктивність довідки про смерть цього бізнесмена, які стали підставою закриття справи проти нього. І саме завдяки втручанню Дмитра Сторожука і зміні ним групи прокурорів справу не було поновлено після того, як стало відомо, що Дмитро Маліновський не тільки живий, але й займається придбанням стародавніх замків у Франції та цінних предметів мистецтва на вкрадені ним гроші. Справу було фіктивно поховано разом із фіктивним похованням бізнесмена та всіма доказами того, що він живий, навіть із підтвердженням цього факту Інтерполом.

«За отриманою нами інформацією, розвиток справи Сергія Горбачевського, який до махінацій з акціями ПАТ «Діві Банк» вже перебував у СІЗО через махінації із ПАТ «Інтеграл-банк», гальмувався також особисто Дмитром Сторожуком і продовжує гальмуватися прокурорами Максимом Буртовим та Вадимом Лашуком, які працюють на посадах й на даний час», — зазначив Віталій Сердюк.

За даними, раніше «друзі» із ГПУ вже допомогли Горбачевському уникнути кримінальної відповідальності, чим сприяли здійсненню нового злочину.

«Поки в Україні дії з інвестиціями перебувають під загрозою, інвестиційна привабливість нашої держави під великим питанням.

І поки у Генеральній прокуратурі працюють особи, які замість того, щоб карати злочинців, покривають їх, поки вони знаходяться під впливом екс-працівників, які здійснювали такі дії, і поки ці особи не покарані, Президенту Володимиру Зеленському буде дуже важко переконати іноземних інвесторів у надійності партнерства», — наголосив адвокат.

по материалам:  http://ord-ua.com